Dlaczego Czytam

Powód, dla którego czytanie jest takie ważne…

Czytam właściwie wszystko, jeśli jest tylko interesujące 😉 Gdy znajduję coś nietuzinkowego, potrafię zapomnieć o świecie na trzy dni i robić przerwy tylko kiedy trzeba coś zjeść albo sprawdzić jak bystra jest woda w łazience 😉

Poniżej lekki tekst Willa Smitha, który znalazłem oczywiście czytając 🙂 bloga trenerbiegania.pl. Tekst może mało pobożny, ale prawdziwy:

„Chcę wam coś powiedzieć i chcę, abyście zapamiętali to do końca swojego życia. Słuchajcie uważnie. Daję Wam teraz klucz do życia. Klucz do życia to bieganie i czytanie. Mówię bardzo poważnie, klucz do życia to bieganie i czytanie. Dlaczego bieganie? Gdy biegasz, jest tam gdzieś w środku jakiś mały człowieczek, który do Ciebie mówi. I ten mały człowieczek mówi: jestem taki zmęczony, zaraz wypluję swoje wnętrzności, tak bardzo cierpię, nie ma możliwości abym kontynuował. I chcesz się poddać, prawda? Jeśli nauczysz się jak pokonać ten głos podczas biegania, nauczysz się jak się nie poddawać gdy rzeczy stają się trudne w Twoim życiu. Bieganie, to jest pierwszy klucz do życia. Czytanie. Powód, dla którego czytanie jest takie ważne. Gdzieś tam były miliony, biliony i tryliony ludzi, którzy żyli przed nami wszystkimi. Nie istnieje żaden nowy problem, który mógłbyś mieć. Z rodzicami, ze szkołą, z chłopakiem, z czymkolwiek – nie ma problemu, który mógłbyś mieć, a którego ktoś wcześniej już nie rozwiązał i nie napisałby o tym książki. Tak więc klucz do życia to bieganie i czytanie.”