Zapewne niektórzy z was zastanawiają się na co idą pieniądze, które są ofiarowane w ramach projektu Misja w Czadzie. Są to środki, które są dosyć elastyczne, jeśli chodzi o ich wykorzystanie. Tak jak w ramach akcji Studnia życia dla Afryki środki są przeznaczane tylko i wyłącznie na konstrukcje studni głębinowych, tak tutaj wiele zależy od bieżących potrzeb na misji.

Nie wszystko da się przewidzieć i zaplanować. Tak prawdę mówiąc, życie tutaj nauczyło mnie, że jeśli coś działa czy idzie po myśli, to jest to raczej stan bardziej nienormalny niż normalny, pewien epizod, który niedługo zostanie przerwany przez jakąś awarię… tak więc chyba najlepiej zerknijcie poniżej na co, jak do tej pory, wykorzystane były środki, aby mieć trochę jaśniejszy ogląd rzeczy.

Rozdysponowanie środków w ramach akcji Misja w Czadzie w roku 2015-2016:

  • wydatki związane z edukacją (opłaty za szkołę czy kursy dla najbiedniejszych dzieci i młodzieży, zakupiono też książki i potrzebne materiały szkolne)
  • wsparcie misji ewangelizacyjnej (koszty przemieszczania się, przeprawy przez rzekę, koszty paliwa dla samochodu, motocykla, agregatu prądotwórczego, naprawa samochodu – czyli wszystko co sprawia, że mogę dotrzeć do najbardziej oddalonych wspólnot, zakupiono zestaw do odprawiania mszy świętej w terenie – m.in specjalne naczynia liturgiczne)
  • indywidualne wsparcie w zależności od pojawiających się potrzeb (wielokrotnie ktoś potrzebuje pieniędzy na lekarstwa, nawet te najtańsze, bo go po prostu nie stać, zakupiono też ubrania dla dzieci, spodnie, koszule, buty, czy po prostu na zakupiono coś słodkiego w nagrodę za dobrą pracę i systematyczność)
  • funkcjonowanie samej misji w Bousso (potrzebne naprawy, bo tak jak stwierdziłem, zazwyczaj coś nie działa aniżeli działa 😉 wykonano drobne naprawy instalacji elektrycznej z paneli słonecznych, kilka drobiazgów na wyposażenie misji, a czasami po prostu część środków poszła na zakup jedzenia, gdy go brakowało)

Dzięki wam i waszemu wsparciu możliwe jest funkcjonowanie misji i pomoc tym najbardziej potrzebującym.

Za wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców sprawuję raz w miesiącu mszę świętą, mogąc chociaż w taki sposób podziękować.